ZIMOVANJE NA POKLJUKI

Pa smo zaključili s 5 dnevnim zimovanjem na Pokljuki. Imeli smo se odlično in dosegli prav vse zastavljene cilje, povezane s smučanjem in novo rutino.

V ospredju pa je definitivno čustvena in socialna rast otrok, ki je bila proti koncu zimovanja več kot očitna.

Ponos otrok ob premagovanju lastnih ovir, pomoč drug drugemu v stiski, iskanje rešitev in pomoči ob izzivih, veselje ob pričakovanju prihajujočega po programu,... Vse to in še več so doživljali otroci v novem okolju - ponosni nase, da so usvojili nove smučarske prvine in pogumno preživeli teden dni daleč stran od svojih staršev.

Kljub pozitivnem doživljanju otrok vsega novega pa je pritekla tudi kakšna solzica, ki se je s pomočjo tolažbe strokovnih delavk in prijateljev hitro "posušila".

Nič pa ne zamenja toplega objema svojih staršev, ki so otroke pričakali pred vrtcem in jim okrepili zaupanje, da jih čakajo doma ne glede na to kako daleč so in ne glede na to koliko časa jih ni.

Katarina Leben,

uni. prof. športne vzgoje