GIBALNE URICE Z MIGI-jem

ťRazumeti jezik igre pomeni razumeti misli in srce otrokaŤ. (L. K. Franck)

Naj bo gibanje igra, preko katere razigrani predšolski otroci razvijajo svoje gibalne sposobnosti in spretnosti ter doživljajo šport svobodno kot metulji, ki so razprli svoja krila in poleteli v svet poln izzivov.

Otroška razigranost potrebuje le ustrezno okolje in usmeritev, ki predšolskemu otroku dopušča ravno pravšnjo mero svobode, da se ta ohrani in preusmeri v lasten gibalni razvoj.

Gibalne urice z MIGI-jem so namenjene otrokom, starim od 2,5 do 4 let. Na vadbi je

prisotna so prisotni starši, ki svoje malčke usmerjajo in spodbujajo ter profesorica športne vzgoje za Fakulteto za šport, ki vodi vadbo, usmerja starše ter zagotavlja spodbudno okolje za otrokov gibalni razvoj.

Cilji vadbene ure:

• razvijanje gibalnih in funkcionalnih sposobnosti (ravnotežje, koordinacija, gibljivost, moč, preciznost, hitrost in vzdržljivost) ter gibalnih spretnosti
  • sproščeno izvajanje naravnih oblik gibanja
  • usvajanje osnovnih gibalnih konceptov (zavedanje prostora; načina, kako se telo giblje,…)
  • spoznavanje in izvajanje različnih elementarnih gibalnih iger
  • usvajanje nekaterih osnovnih načinov gibanja z žogo; nekaterih osnov gimnastike, atletike in drugih športnih zvrsti
  • iskanje lastne poti pri reševanju gibalnih ovir
  • uvajanje otrok v igre, kjer je potrebno upoštevati pravila
  • svobodno doživljanje gibanja preko igre

Oprema
Otroci naj imajo s seboj športna oblačila (kratka majica, udobne hlače) in športne ali sobne copate.

Kdaj
Torek od 16.15 do 17.00.

Kje
Športna igralnica v Zasebnem vrtcu Metulj (Podutiška cesta 76, 1000 Ljubljana).
Ob primernem vremenu bo občasno vadba potekala tudi na prostem (ograjen travnik ali igrišče ob vrtcu).

e-mail: info@migi-sport.si
tel. št.: 040656963 (Katarina)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pogoji sodelovanja
V primeru odsotnosti otroka od vadbe (po prijavi):
1. se lahko odločite za kuponček, ki se prenese v naslednji mesec in se odšteje od cene za mesečno vadbo. Vrednost kupona je 7 €. Veljavnost kupona je 2 meseca od datuma prejema kupona. V primeru, da kuponov ne izkoristite v času veljavnosti, ti niso več veljavni.
2. se lahko obiski obravnavajo kot posamični in v skladu s tem tudi cena.
Vtise iz vadb, novice in druge zanimivosti lahko spremljate na facebook strani - Gibalne urice z Metuljem
(https://www.facebook.com/leti2x)