Jaz tebi-Ti meni

Knjiga za knjigo

Branje pravljic je za otroka pomembno zaradi osebnega stika, priložnosti, da se otroku pridružimo in hranimo njegovo domišljijo ter ga hkrati navdušujemo, vzbujamo veselje in spodbujamo k razmišljanju o zapisani besedi. Kajti pravljice se ukvarjajo z bistvenimi človeškimi problemi, a ga hkrati pomirjajo in dajejo upanje za prihodnost.

Upanje za prihodnost je tudi gradnja pozitivnih medosebnih odnosov. Delitev. Izmenjava. Majhna dejanja, ki se izkažejo kot velika.

Knjiga.

Dramatizacija besedil.

Glasba.

Ples.

Slikarstvo.

Kiparstvo.

Fotografija.

So polja kreativnega izražanja. Ustvarjanja. Doživljanja. Občutenja. Povezovanja. Potrditve. Rasti.

Vrtec je okolje, kjer se ustvarjalni jezik vsakodnevno odvija! Ki bogati in daje pomen doživetju!

Skozi pravljico, poezijo, lutkovno, baletno predstavo, opero, obiska galerije, muzeja, pevskega zbora, ustvarjalne in plesno kreativne delavnice se sproži proces čutenja, dojemanja sebe, bivalnega prostora, sočloveka in proces aktiviranja mnogovrstnih sposobnosti, kar posledično vodi k vsesplošnem napredku posameznika.