Ekologija

Ker je naš odnos do narave in okolja v katerem živimo, ključen za ekološko pismenost bodočih generacij, smo se odločili, da:
    • je vsakodnevno ločevanje odpadkov sestavni del našega razmišljanja in načina življenja,
    • del igrišča izkoristimo za raziskovanje, odkrivanje, spoznavanje, čudenje, navdušenje, načrtovanje in izvajanje procesno miselnih aktivnosti z namenom pridobivanja novega znanja in spretnosti ter uživanja sadov lastnega dela.

Osredotočili smo se na zelišča, maline, ribez in buče.

Smo trajnostno naravnani.

V sebi, in posledično v otroku, razvijamo občutljivost do okolja.

In igrišče nam je  s svojo naravno danostjo v veliko pomoč.

Ker se zavedamo, da se otrok najbolje razvija, če je akter lastne aktivnosti, smo del našega igrišča uredili v globalen, interaktivni izobraževalni prostor, ki nas dosledno vzpodbuja k zavedanju lastne odgovornosti in soodvisnosti za skupno dobro našega planeta.