Pozitivno starševstvo 6 .del: ZAČENJAM VERJETI, DA NISEM DOVOLJ DOBER/RA

»KDO OD NAS JE ŽE DOVOLJ ZREL ZA NARAŠČAJ, PREDEN GA DEJANSKO DOBI? POMEN ZAKONA ZATO NI V TEM, DA ODRASLI NAREDIJO OTROKE, PAČ PA DA OTROCI NAREDIJO STARŠE« (Peter de Vires)

Pozitivno starševstvo 5 .del: POTRPEŽLJIVOST

»Potrpežljiv si... rešen si.«

Ko pomislimo na potrpežljivost... Kaj je tisto, na kar prvo pomislimo?

Pozitivno starševstvo 4. del: NEŽNOST

Nežnost je pretanjen posluh za vse tisto v človeku, naravi in sebi, kar neguje življenje, tolaži in podpira rast.

Pozitivno starševstvo 3. del: SPOŠTOVANJE

Spoštovanje je nekaj, kar bi ljudje morali imeti drug do drugega že samo zato, ker obstajamo. Je občutek, ki ga nosimo v sebi in ga ni potrebno pogojevati z ljubeznijo, spejemanjem ali čimer koli drugim.

Pozitivno starševstvo 2. del: MOČ

»V meni je moč«

Moč izvira iz ljubezni, ki jo nosimo v sebi. Negativna čustva kot so jeza, strah, užaljenost, agresija, zamera ipd. nam jemljejo moč.

Pozitivno starševstvo 1. del: UVOD V POZITIVNO STARŠEVSTVO

Otroci niso naša last, niso nam dani v nadzor, niso predmet manipulacije ali podrejanja. So to, kar je zapisal Kahlil Gibran: »Klic življenja po življenju«.

KDO SEM JAZ& kDO JE MOJ OTROK?

C. G. Jung pravi, da človek ve, da ni žival, rastlina ali kamen, ne ve pa, kdo je. Da bi se človek spoznaval in prepoznal, potrebuje veliko ogledal.

ZADOVOLJNA MATI, SREČA V DRUŽINI

Zadovoljna mati pozna življenje popolne predanosti resnici. Zadovoljna mati živi takšno življenje.